Добредојдовте во Сечуан Летон индустрија Co., Ltd.

Професионална фабрика за едношалтерски генератори во Кина.Производител на сет за генератор на енергија со сигурност и висока ефикасност

879
Персоналот

22
Години

190
Земји и области

Главни производи

Генераторски сет на Perkins 60HZ

Leton power Perkins дизел генератор избирајќи го многу оригиналниот Perkins мотор.Perkins Engine е светски познат бренд на мотори и продажен производител со долга историја.Досега има обезбедено 15 милиони генераторски комплети од различни енергетски фази кои се движат од 8KW до 1980KW за светот.Како свет...

Гледај Повеќепогрешно

тивок генератор 150kVA

LETON power Комплет за дизел генератори со низок шум е нова серија на производи развиени со воведување и апсорпција на напредна технологија на сет генератор со низок шум, и беше најпоздравен од пазарите.Овој тивок генераторски сет има базен резервоар за гориво со голем капацитет, тивката покривка е изработена од звук...

Гледај Повеќепогрешно

Cummins Генераторски сет 300kW

Комплет LETON power Cummins дизел генератор (8KVA ~ 3750kva), алтернатор (0,6KVA ~ 30000 kVA), широко се користат во разновидни области како што се центарот за податоци, комуникација, енергија, рударство, транспорт, комерцијална градба, болница, фабрика, електрана, Пречистителна станица за отпадни води и прекуокеански родови...

Гледај Повеќепогрешно

Детали за дизел генератор Weichai

LETON power Weichai дизел моторите се најпопуларни и добредојдени кинески брендови на мотори во денешно време.Weichai е едно од првите претпријатија кои развија и произведуваа дизел мотори во Кина.Има производствена историја од повеќе од 70 години, групацијата Weicha главно произведува копнени и поморски мотори, вкл...

Гледај Повеќепогрешно

Домашна употреба 3,5 kW

Пренослив генератор за домашна употреба Leton power нуди генератор со инвертер за селска куќа, патување во кампување, пренослив генератор со инвертер, решение за продолжување на мотоцикли, нашиот мал 4kW 5kW 6kW 8kW 10kW 12kW сет дизел генератор и исто така 4kW 5kW 6kW 8kW генератор на гас 2k

Гледај Повеќепогрешно

Што правиме?

Сечуан Летон индустрија копродукции, ООД.(Познато како LETON power).LETON power како интернационализирана компанија која интегрираше производство на истражување и развој, маркетинг на алтернатори, мотори, генератори и производи за електрична енергија, е посветена да им обезбеди на клиентите иновативни и високоефикасни решенија за енергија.

  • cer_ce
  • cer_iso
  • cer_sgs
Комплет дизел генератори на Volvo мотор

Летон Генсет

Комплет дизел генератори на Volvo мотор

Оригинал од Volvo пента дизел мотор

Сет генератор за тивко приколки

Летон Генсет

Сет генератор за тивко приколки

Подвижен трилер генератор на електрична станица

Комплет генератор на мотор SDEC

Летон Генсет

Комплет генератор на мотор SDEC

70 години развој и истражување на моторот

Комплет генератор на мотор на Mitsubishi

Летон Генсет

Комплет генератор на мотор на Mitsubishi

Дизел генератори на јапонски мотор на Mitsubishi

Решенија

Минерал и енергија

Минерал и енергија

Leton power обезбедува стабилно и сигурно напојување за дупчење и рударство во рудникот

Минерал и енергија

Leton power обезбедува стабилно и сигурно напојување за дупчење и рударство во рудникот

Комплет болнички генератори

Leton power обезбедува болницата со генераторски комплети со стабилна работа и одлични перформанси

Генератор на центарот за податоци

Центарот за податоци вклучува не само компјутерски систем и друга придружна опрема, туку и непотребна врска за комуникација со податоци, опрема за контрола на животната средина, опрема за следење и разни безбедносни уреди.

Градежништво и инженерство

Leton power обезбедува стабилно и сигурно напојување за градежништво и инженерство

Генератор на трговски центар

Leton power обезбедува трговски центар да користи дизел генератор, стабилен генератор на енергија во мирување

Последни вести

04-08

Која е разликата помеѓу еднофазни VS трифазни дизел генератори?

Во модерните времиња, дизел генераторите станаа неопходна енергетска опрема во многу индустрии.Дизел генераторите можат да обезбедат континуирано и стабилно...

Во модерните времиња, дизел генераторите станаа неопходна енергетска опрема во многу индустрии.Дизел генераторите можат да обезбедат континуирано и стабилно...

Во денешно време, комплетите на дизел генератори се неопходни за обезбедување резервна електрична енергија во критичните времиња.Сепак, постои зголемена загриженост за рег...

Дизел генераторот е цврст и сигурен и е економичен избор за многу комерцијални апликации.Може да се користи како постојана резервна моќ...

Во областа на производството на енергија, дизел генераторите играат клучна улога во обезбедувањето резервно снабдување со електрична енергија за мноштво апликации.Како...

Генераторите се клучни за обезбедување на резервна енергија за време на прекини или на оддалечени локации каде што може да недостасува стабилно снабдување со електрична енергија....